Odkazy a citácie v médiách

2015

21.5.2015 Elektronické náramky by sa mali zaplatiť do šiestich rokov

Elektronický systém monitoringu sa bude využívať v oblasti trestného konania na kontrolu obvinených a odsúdených, ale aj v civilnom konaní… (Zdroj: SME)

 

21.5.2015 Nová ozdoba za trest, elektronické náramky si odsúdení zaplatia

Systém elektronického monitoringu osôb, ktorý zavádza Slovensko, by sa mohol zaplatiť v priebehu šiestich rokov. Využijú sa ako alternatívne tresty a previnilci ich budú platiť… (Zdroj: PLUSKA)

 

28.4.2015 Ministerstvo v pondelok podpísalo zmluvu na elektronický monitoring osôb

Prvému Slovákovi odsúdenému na domáce väzenie by mohli už začiatkom roka 2016 nasadiť na nohu elektronický náramok na jeho monitoring... (Zdroj: noviny.sk)

 

28.4.2015 Odsúdení by mohli dostať elektronické náramky o dva roky

Prvému Slovákovi odsúdenému na domáce väzenie by mohli už začiatkom roka 2016 nasadiť na nohu elektronický náramok na jeho monitoring. (Zdroj: pravda.sk)

 

20.4.2015 Elektronické náramky pre odsúdených zahŕňajú aj tester na alkohol

Elektronické náramky pre odsúdených, ktorí by si trest nemuseli odpykať za múrmi kamennej väznice, sú už blízko realite... (Zdroj: noviny.sk)

 

28.1.2015 V domácom väzení sa budú používať elektronické náramky

Používanie elektronických náramkov ako aj ďalších technických prostriedkov predovšetkým pri domácom väzení upravuje nový zákon o kontrole výkonu niektorých rozhodnutí technickými prostriedkami z dielne ministerstva spravodlivosti, ktorý v stredu parlament posunul do druhého čítania... (Zdroj: Pravda)

 

1.7.2015 - Takéto náramky čoskoro uvidíte na ulici

Odsúdení na domáce väzenie by ich mohli dostať od januára 2016. Prví odsúdení ich dostanú na skúšku v prvej polovici roka... (Zdroj: Markíza)

 

2014

1.12.2014 - Náramky ušetria peniaze pri strážení väzňov

Počet odsúdených odpykávajúcich si nízke tresty za nedbalostné trestné činy či obvinených vo vyšetrovacej väzbe by mohol počas dvoch rokov klesnúť, a tým aj výdavky štátu na stráženie väzňov... (Zdroj: Pravda)

 

8.11.2014 Zákon o elektronickom monitoringu osôb je v pripomienkovom konaní

ESMO je projekt, ktorý má okrem iného sfunkčniť ukladanie trestu domáceho väzenia na Slovensku. Návrh zákona je možné pripomienkovať do 24. novembra... (Zdroj: TA3)

 

25.92014 - Na Slovensku bude povinné používanie elektronických náramkov

Pri uložení trestu domáceho väzenia bude na Slovensku povinné používanie elektronických náramkov... (Zdroj: aktuality.sk)

 

28.8.2014 - ESMO pokračuje podľa plánu, ministerstvo už má elektronické náramky

ESMO má prostredníctvom elektronických náramkov slúžiť na sfunkčnenie trestu domáceho väzenia či ochranu týraných žien... (Zdroj: teraz.sk)

 

28.8.2014 - Elektronický monitoring osôb pokračuje podľa harmonogramu, ministerstvo už má elektronické náramky

Systém je v prvej fáze určený pre 2000 osôb. Podľa predpokladov by mal byť nasadený do ostrej prevádzky 1. januára roku 2016... (Zdroj: hlavnespravy.sk)

 

10.4.2014 - Ministerstvo spravodlivosti prepustí väzňov, pomôcť majú eurofondy

Slovenskí väzni stoja daňových poplatníkov nekresťanské peniaze. Ročne nás jeden vyjde na 14 000 eur! Ministerstvo spravodlivosti chce preto domov poprepúšťať mnoho väzňov... (Zdroj: noviny.sk)

 

28.2.2014 -  Novinka v justícii. Aj slovenskí väzni budú nosiť náramky. Svoj trest si odpykajú doma

Aj na Slovensku budú mať väzni elektronické náramky. Projekt je momentálne vo fáze kontroly verejného obstarávania, po podpísaní zmlúv s dodávateľom sa pristúpi k testovacej fáze a od roku 2015 by sa malo začať s realizáciou... (Zdroj: aktuality.sk)

 

2013

29.12.2013 – Zavedenie elektronického systému monitoringu osôb (nielen) pre účely výkonu trestu domáceho väzenia

Minister spravodlivosti SR Tomáš Borec vymenoval členov pracovnej skupiny na prípravu legislatívy potrebnej na zavedenie elektronického systému monitoringu osôb... (Zdroj: pravnenoviny.sk)

 

4.5.2013 - Miesto basy domáce väzenie? Čoskoro realita!

Štvrtina väzňov by si trest nemusela odpykávať vo väznici, ale doma. Zákony na to máme už roky, chýba však monitorovací systém, ktorý by odsúdencov ustrážil... (Zdroj: noviny.sk)